MENU
(TÜV NORD Iran) درباره توف نُورد ایران

(TÜV NORD Iran) درباره توف نُورد ایران

ارائه خدمات متفاوت در شبكه بين‌المللي هولدينگ TÜV NORD

گروه TÜV NORD Iran فعاليت‌هاي خود را با نام RWTÜV Iran از اردیبهشت 1377 در ایران آغاز نموده است و بر اساس توانمندي‌ها و صلاحيت‌هاي تخصصي موجود در اين شركت و ساير اعضاي هولدينگ TÜV NORD خدمات خود را در هفت بخش كسب و كار (Business Unit) مستقل كه در دو شخصيت حقوقي سازمان‌دهي شده‌اند، ارائه مي‌نمايند.

هولدينگ TÜV NORD:

TÜV (توف)

TÜV نامی آشنا در صنعت و تجارت بین¬المللی، اختصار سه كلمه آلماني Technischer Überwachungs-Verein به معني "اتحاديه بازرسي و پايش فني" مي‌باشد.

آرم TÜV يك آرم ثبت شده تحت حفاظت بين‌المللي است و فقط شركت‌هايي اجازه دارند اين نام را استفاده كنند كه مطابق با ضوابط اتحاديه توف‌هاي آلمان (Verein deutscher TÜV) حداقل 25 درصد سهام آن‌ها متعلق به يكي از TÜV‌هاي ثبت شده در آلمان باشد.

فهرست این شرکت¬ها در سایت www.vdtuev.de  تحت عنوان اعضا Mitglieder قابل رویت است.

در اواخر قرن نوزده ميلادي و در مسير صنعتي شدن كشور آلمان، سازمان‌هايي در فدرال‌ها و يا مناطق متفاوت اين كشور به منظور کنترل و تضمين كيفيت محصولات صنعتي و پايش در زمينه‌هاي مختلف فني تشکیل شدند.

پديد آمدن اين سازمان‌ها بر پايه بكارگيري دانش و تخصص موجود در صنايع و ايجاد ساختارهاي معين به منظور بازرسي و پايش به صورت شخص ثالث و بي‌طرف، بوده است.

سازمان‌هايي كه با عنوان TÜV در فدرال‌هاي مختلف آلمان به وجود آمده‌اند،‌ با پيشوند يا پسوند مرتبط با منطقه خود در آلمان نام‌گذاري شده و به صورت شخصيت‌هاي مستقل حقوقي در مناطق مختلف آلمان ثبت شده‌اند.

سازمان‌هاي TÜV با تشكيل گروه‌هاي كاري معین با ذکر دقیق پيشوند يا پسوند هولدينگ¬های بین¬المللی با رعایت ضوابط بهره¬گیری از آرم ثبت شده بین¬المللی TÜV عمل می¬نمایند.

تشكيل گروه TÜV NORD

در بازه زماني سال‌هاي 1873- 1869 سازمان‌هاي

  • RWTÜV e.V.
  • TÜV Nord e.V.
  • TÜV Thüringen e.V.
  • TÜV Hannover / Sachsen-Anhalt e.V. تاسيس شدند

 سازمان‌هاي مذكور به منظور استفاده گسترده از توانمندي‌هاي تخصصي و نيز ترويج خدمات در سطح بين‌المللي، گروه TÜV NORD را شكل داده¬اند و خدمات اين گروه در سطوح عملياتي در سراسر دنيا تحت نام و آرم TÜV NORD ارائه مي‌گردند.

با توسعه سازمان و گسترش دامنه فعالیت¬ها در حوزه¬های معدنی و هوافضا و فناوری اطلاعات گروهTÜV NORD اعضای جدیدDMT, ATN (Alter Technology TÜV NORD) و TÜV IT را با پیشینه بسیار موجه در سال¬های اخیر به گروه خود اضافه نموده است.